Rady a tipy pro posilování bicepsů

Vypracované bicepsy jsou snem mnoha mužů. Jak na ně a jak vám pomohou právě činky?

Pro některé je to dokonce jediný důvod, proč chodit do posilovny. I když osvěta dělá své a dnes již většina mužů chodí do posiloven za komplexním cvičením a posilování doplňuje i o aerobní aktivity, nebo se pouští do různých variant kruhových tréninků, dynamiky apod.

Slovem biceps řada lidí označuje celý sval pokrývající přední část paže, což je ovšem nepřesné označení. Přesněji můžeme označit biceps složený ze dvou svalů - dlouhá hlava (zevní) a krátká hlava (vnitřní). 

Ohýbání paže - to je posilování bicepsů

Prakticky biceps procvičíte tak, že budete ohýbat paži. Jinak se tomu také říká flexi cvičení. Tento jednoduchý pohyb ještě můžete doplnit postavením (polohou) předloktí. Buď máte dlaně dopředu před tělem, nebo je máte k tělu. 

Přední část paže nejlépe procvičíte zdvihy s velkou činkou podhmatem. Toto bývá obvykle první cvik pro posilování bicepsů. Dále se využívají jednoručky v různých variantách - cvičení ve stoji, v sedě, kladivové zdvihy, atd. 

Cviky pak můžete dělit podle toho, kterou část bicepsu (zjednodušeně ruky) posilujete:

  • pro krátkou a dlouhou hlavu - např. zdvih s velkou činkou podhmatem, kdy činku přitahujete k tělu, nebo bicepsový zdvih s jednoručkami - v sedě, nebo ve stoji
  • pro vnitřní krátkou hlavu - opět bicepsový zdvih velkou činkou s podhmatem
  • pro velkou hlavu - to samé jako výše, ale s úzkým úchopem
  • pažní sval posílíte všemi cviky, při kterých dlaně směřují k tělu - kladivové zdvihy

Dnešní tip - komfortní chromové činky

Chromové činky značky inSPORTline koupíte v několika typech dle hmotnosti od jednoho až po 14 kilogramů. Od zátěže se pak také odvíjí cena. Celochromová povrchová úprava zajišťuje vysokou odolnost a atraktivitu. Tyto jednoruční činky mají ergonomicky tvarovanou rukojeť s protiskluzovým vroubkováním a podle recenzí na srovnávačích zboží jsou velmi příjemné do ruky. Maličkou vychytávkou je malé zploštění na obou koncích, díky němuž se činka neodkutálí pryč.

Činky  >  Novinky  >  Rady a tipy pro posilování bicepsů

Novinky

Všechny novinky