Průvodce výběrem činek


Činky  >  Jak zhubnout bez poskakování? S činkami!

Jak zhubnout bez poskakování? S činkami!

Cvičení s činkami je velmi účinný způsob, jak vytvarovat tělo v krátkém čase. Praktikované poctivě co druhý den, spojené s rychlou chůzí či jízdou na kole a odlehčenou stravou, zajistí až kilogramový úbytek tuku týdně.

Ženy činky zatím spíše opomíjejí, ale neprávem. Hubnutí jde s nimi totiž mnohem lépe, protože posilování zvyšuje svalovou hmotu, a ta spotřebovává více kalorií. Rovněž zrychluje metabolismus, takže aktivované tělo pracuje ještě mnoho hodin po odcvičení. 

K dalším efektům posilování s činkami patří obnova hustoty kostí a snížení rizika infarktu a mrtvice. Podle řady nových výzkumů je potřebnou aktivitou i v pokročilém věku.

Dámy oceňují na moderních činkách i praktickou omyvatelnost, hezkou barvu či zarovnanou plošku zabraňující odkutálení. I tyto detaily jsou důležité, protože cvičení má bavit a zlepšovat náladu. 

Posilování s činkami je nutno zahájit čtvrthodinkou zahřívacích a protahovacích cviků.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 9. 3. 2014


Další novinky

Jaké činky si pořídit do domácí posilovny?

Chcete posilovat doma? Pak jsou činky základní posilovací pomůckou. Vybírat můžete mezi řadou variant - jednoručky, činkové sety, ale i obouruční činky a větší pomůcky. Záleží na vašich možnostech.

20. 5. 2016

všechny novinky