Průvodce výběrem činek


Činky  >  Posilování bicepsů s činkami - tipy od profíků

Posilování bicepsů s činkami - tipy od profíků

Jak efektivně posilovat bicepsy? Jak si vypracovat bicepsy, které vám bude každý závidět?

Bicepsy patří mezi nejsledovanější svaly a nejžádanější cíle pro začínající adepty kulturistiky a návštěvníky posiloven.

Biceps, odborně dvouhlavý pažní sval, potřebuje sílu a techniku. Těžko vypracujete pořádné bicepsy zvedáním desetikilové činky. Ale pěkně popořadě.

Na bicepsy je důležitá technika

Nejdříve se naučte správnou techniku s malou zátěží. Je nutné si dát pozor i na nebezpečí přetrénování, dát svalům dostatek času na regeneraci (do regenerace patří i spánek), trénovat pravidelně a postupně zvyšovat intenzitu a zátěž. Nezapomeňte také na rozcvičení před tréninkem.

Základem je velká, obouruční činka. Výhodou cvičení s velkou činkou je souměrnost cvičení obou bicepsů, nevychyluje se vám ruka a procvičujete i další svaly (biceps není izolovaný sval, procvičujete i záda).

Obouruční činku doplňte cvičením s jednoručkami. I pro cvičení s nimi platí několik pravidel:

  • cvičte v sedě
  • v horní části pohybu použijte vytočení, tím docílít plnost svalu a žádaný tvar

Pro komplexní rozvoj svalů nezapomeňte i na cvičení tricepsů, zdvihy a posilování zádových svalů.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 17. 1. 2013


Další novinky

Stojan na činky

Stojan na činky udržuje pořádek v posilovně, šetří místo a přispívá k bezpečnosti jejího provozu. Má kvalitní povrchovou úpravu, vysokou nosnost a dlouhou životnost. 

22. 5. 2014

Fitness činky

Pokud chcete, aby vaše fitness aktivity obohatila užitečná pomůcka – činky, prohlédněte si v e-shopu inSPORTline jejich kategorii „na aerobik“. Naleznete tu mnoho vinylových a molitanových typů za ceny od několika desetikorun.

16. 5. 2014

všechny novinky